Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych oraz Ozdób Świątecznych

Henryk Skowronek

28 grudnia 2014r. już po raz trzeci, Sołtys i Rada Sołecka Szymiszowa – Osiedle, ks. Proboszcz Norbert Nocoń, Franciszkański Zakon Świeckich oraz DFK Szymiszów - Osiedle zorganizowali wystawę „Szopek Bożonarodzeniowych oraz Ozdób Świątecznych”.

 

 Wystawa odbyła się pod hasłem „Wspólnie tworzymy tradycję” a Honorowym Patronatem tę imprezę kulturalną objął Burmistrz Strzelec Opolskich Pan Tadeusz Goc. Celem wystawy było przypomnienie i ożywienie nieco uśpionej tradycji świątecznej oraz pokazanie, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszej gminy, może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym, tak skomercjalizowanym świecie. Warto przypomnieć, iż według tradycji, pierwszą szopkę, podobnie jak i przedstawienie jasełkowe, zawdzięczamy samemu św. Franciszkowi z Asyżu.

 W trzeciej odsłonie wystawy udział wzięło 33 wystawców: z Szymiszowa, Rozmierzy, Rozmierki, Jędryń, Suchej, Jaryszowa i Klucza. Licznie przybyli goście z sąsiednich miejscowości oraz sami mieszkańcy Szymiszowa mogli podziwiać m.in. szopkę „jadalną” wykonaną z makaronu, szopki „naturalne” zbudowane z drewna, kamienia, kory czy szopki wykonane z dyni, plasteliny, orzechów, kartonu i papieru. Niemniej wspaniałe były również ozdoby świąteczne, które śmiało można uznać za rękodzieło artystyczne. Mimo różnorodności materiału i stylu, najważniejsze, że z każdej pracy emanowało ciepłe i głębokie świąteczne przesłanie. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej wystawy była tzw. „Żywa Szopka Bożonarodzeniowa” zaprezentowana przez p. Konrada Płachetkę, mieszkańca Rożniątowa. Zaś o oprawę i wspaniały klimat świąteczno – muzyczny zadbało Studio Wokalne BIS.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za udział w wystawie – wystawcom jak i zwiedzającym – oraz już dzisiaj zapraszają na czwartą edycję wystawy, która zapewne odbędzie się w grudniu roku 2015, w „Domu Spotkań” w sołectwie Szymiszów – Osiedle.

Henryk Skowronek

Sołtys Szymiszowa - Osiedla

 

Statystyki odwiedzin

2087419
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
541
705
5652
1246
2087419


Twoje IP:18.206.12.157

Logowanie