Nysa - Śląski Rzym

Patrycja Murlowska

W dniu 9.07.2022 Stowarzyszenie Krąg Przyjaciół Szymiszowa przy współpracy ze miejscowy kołem DFK Szymiszów - Osiedle zorganizowali wspólną wycieczkę do Nysy. Wycieczka ta, była organizowana w ramach dwóch projektów. Pierwszy to projekt “Porozmawiajmy o sobie przy stole” oraz wycieczka tematyczna koła DFK Szymiszów- Osiedle ,,Zwiedzamy Śląski Rzym”- współfinansowane przez VdG w ramach projektu ,,Ożywianie Domów Spotkań”. 

 

Czytaj więcej: Nysa - Śląski Rzym

Frauentag

Patrycja Murlowska

Ach, co to był za weekend!

Za nami pierwszy poważny projekt w wykonaniu DFK Szymiszów-Osiedle, jakim był Frauentag. Nasze Panie z okazji minionego Dnia Matki spędziły razem dwa fantastyczne popołudnia, podczas których nie tylko mogły porozmawiać i napić się kawy, ale również dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie.

Czytaj więcej: Frauentag

DFK odrodzenie

Patrycja Murlowska

 

Pod koniec zeszłego roku zrodził się pomysł na reaktywację koła Mniejszości Niemieckiej w Szymiszowie-Osiedlu. Podczas zebrania dotychczasowych członków powołano nowy zarząd, na czele którego stanęła przewodnicząca Bożena Ozimek. W skład zarządu weszli także: Irena Polaczek, Katarzyna Tomala, Emilia Hasterok, Mateusz Gatner, Dariusz Mróz oraz Patrycja Kaczmarek. Głównym celem nowego zarządu jest ożywienie środowiska Mniejszości Niemieckiej w naszej miejscowości oraz przyciągnięcie do niego ludzi młodych. Planowana jest też realizacja różnych projektów, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

W związku z tym w najbliższych dniach rozpoczną się nowe zapisy do koła DFK Szymiszów-Osiedle, co wiąże się z wypełnieniem odpowiednich deklaracji. Będą one dostępne u wszystkich członków zarządu. Jednocześnie będą też zbierane składki członkowskie, które wynoszą 18 zł za rok od osoby dorosłej. Dzieci również można zapisać do koła, bez konieczności wpłacania za nie składki.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do DFK Szymiszów-Osiedle!

Statystyki odwiedzin

2259414
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
235
1006
7313
31225
2259414


Twoje IP:44.200.27.215

Logowanie