LKS "Tęcza" Szymiszów

W dniu 10 maja 1977r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Szymiszowie Osiedlu, odbyło się Zebranie Założycielskie klubu. Założycielami i jednocześnie członkami Zarządu byli:

  1. Józef Siwiec – wybrany prezesem
  2. Edmund Bondza – vice prezes
  3. Antoni Maziarz – członek
  4. Henryka Fusiarz – członek
  5. Antoni Malcherek – członek
  6. Adam Chuptyś – członek
  7. Józef Kaczor – członek
  8. Grzegorz Pawlus – członek

Powołano następujące sekcje: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz tenis stołowy.

Po powstaniu LKS „Tęcza” Szymiszów, mieszkańcy Osiedla zaczęli dotkliwiej odczuwać brak podstawowych obiektów i urządzeń sportowych. Szczególnie dotkliwy stał się brak własnego boiska do piłki nożnej (mecze były rozgrywane na boisku w Roźniątowie). Zaczęto więc bardzo poważnie myśleć o budowie obiektu sportowo – rekreacyjnego na naszym Osiedlu. Jeszcze jesienią 1978 roku wykonano pierwsze prace przy budowie boiska (na terenie obok SP nr 2).

Natomiast 20 lutego 1979 roku odbyło się Zebranie Wiejskie poświęcone w całości sprawie budowy obiektu sportowego. W Zebraniu wzięło udział 48 mieszkańców. Prezes LKS „Tęcza” Józef Siwiec przedstawił projekt, który obejmował budowę: boiska do piłki nożnej z trybunami ziemnymi i bieżnią, boiska do piłki ręcznej i piłki siatkowej oraz pawilonu sportowo – kulturalnego. Mieszkańcy w głosowaniu zgodnie poparli przedstawione propozycje. Zebranie Wiejskie w specjalnej uchwale zobowiązało mieszkańców Osiedla do udzielenia pomocy finansowej w wysokości 1000 złotych od rodziny. Następnie wyłoniono Komitet Budowy Obiektów Sportowych w składzie:

  1. Józef Siwiec – przewodniczący
  2. Leon Kruczek – z-ca przewodniczącego
  3. Antoni Maziarz – sekretarz
  4. Jan Sprancel (sołtys) – członek
  5. Alfons Koprek (radny MGRN) – członek
  6. Zygfryd Mróz – członek
  7. Jan Głowik – członek
  8. Henryk Polaczek – członek
  9. Antoni Malcherek – członek
  10. Adolf Kraka – członek

Postanowiono również, by w skład Komitetu weszli przedstawiciele zakładów pracy, które w tym czasie funkcjonowały w Szymiszowie (POM, Baza Sprzętu i Zaopatrzenia, Zakłady Wapiennicze).

3 czerwca 1979 roku nastąpiło otwarcie boiska oraz oddano do użytku część obiektów sportowych. Uroczystość ta rozpoczęła się przemarszem przez Osiedle Szymiszów w towarzystwie Orkiestry Dętej Opolwap. Działaczom i sportowcom wręczono Złote, Srebne i Brązowe Odznaki „Zasłużony dla LZS” a także dyplomy uznania. Otwarcie pawilonu sportowego miało miejsce niespełna rok póżniej, 1 maja 1980 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://teczaszymiszow.futbolowo.pl

 

Tekst opracował Erich Schiwietz.

Statystyki odwiedzin

2593965
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
811
774
9291
26753
2593965


Twoje IP:3.137.220.198

Logowanie