Dzień Dziecka 2019

Patrycja Murlowska

 

 

W tym roku obchody Dnia Dziecka zostały zorganizowane dnia siódmego czerwca, w piątek, w godzinach popołudniowych, czyli godzinach pracy Świetlicy Wiejskiej. To właśnie Świetlica Wiejska działająca przy Strzeleckim Ośrodku Kultury była organizatorem święta wszystkich dzieci. W imprezie wzięło udział czterdzieścioro dzieci zamieszkałych w Szymiszowie-Osiedlu i uczęszczających na świetlicę. W większości były to dzieci w wieku szkoły podstawowej, ale nie zabrakło też kilku przedszkolaków. Korzystając ze słonecznej i ciepłej pogody impreza mogła się w całości odbyć na zewnątrz.

Na uczestników czekało wiele konkurencji sportowych, zabawy ruchowe i gry, dzięki którym dzieci mogły nie tylko sprawdzać i doskonalić swoją sprawność, ale także miały okazję do wspólnej integracji.

Pośród licznych gier  i konkurencji, które ułożyła i przeprowadziła Pani Dorota Sokół, która jest instruktorem na świetlicy,  wymienić należy takie jak:

  • gra w chowanego
  • gra w palanta
  • gra w ringo
  • przeciąganie liny
  • bieg w workach
  • konkurencja dla dwóch drużyn o nazwie „pociąg” polegająca na tym, że pierwszy zawodnik biegnie i okrąża pachołek, po czym wraca i łapie za rękę drugie dziecko i razem okrążają pachołek, wracają i  łapią kolejne dziecko itd. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza w całym składzie „pociągu” (czyli wszystkich dzieci) okrąży wspólnie pachołek, a następnie wróci i przekroczy linię mety. Ta zabawa sprawiła wszystkim biorącym udział zdecydowanie najwięcej radości

Ponadto do dyspozycji dzieci były trzy trampoliny, na których mogły do woli skakać, dając upust swojej dziecięcej energii.

Wszystkie dzieci – i te małe i te większe i te całkiem duże ;) bardzo aktywnie i chętnie brały udział w grach i zabawach. Przy niektórych było naprawdę bardzo wesoło, bowiem były one skonstruowane w taki sposób, aby aktywizować całą drużynę, a nie tylko pojedyncze osoby. Dzięki temu uczestnicy mogli się w pełni zintegrować, a jak wiadomo nic tak nie scala grypy jak wspólne działanie okraszone uśmiechami i dawką dobrego humoru.

Jak na prawdziwe zawody przystało, każde dziecko za uczestnictwo otrzymało upominki. Za udział w konkurencjach sportowych po trzy nagrody, a wybierać można było spośród: gwizdków, baniek mydlanych, notesików, gumowych zwierzaków, taśm do mierzenia, kalkulatorów, naklejek  i wielu innych. Sponsorem upominków był Strzelecki Ośrodek Kultury.

Dla dzieci został przygotowany także poczęstunek w postaci: lodów – dla ochłody ;), soczków w kartoniku oraz chrupek. Dzięki temu każde dziecko mogło się posilić.

Poczęstunek oraz upominki były sponsorowane przez Strzelecki Ośrodek Kultury, Sołtysa i Radę Sołecką, za co w imieniu naszych milusińskich dzieciaków serdecznie dziękujemy.

Całe popołudnie aż do wieczora czas upłynął wszystkim na beztroskiej zabawie, w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Na twarzach wszystkich dzieci oraz Pani świetlicowej gościły promienne uśmiechy.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Dorota Sokół

Statystyki odwiedzin

1715509
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
701
577
5702
25110
1715509


Twoje IP:3.238.72.180

Logowanie