Serdecznie witamy na nowej wersji oficjalnej stronie internetowej miejscowości Szymiszów!

Zapraszamy do lektury!!!

Kierunek FIO - stacja "Ratusz w Strzelcach Opolskich"

Patrycja Murlowska

Podróżując w -> Kierunku FIO młodzież z PSP Szymiszów zatrzymała się na stacji “Ratusz w Strzelcach Opolskich”

 

Zastępca burmistrza pani Maria Feliniak przywitała “podróżnych” oraz przybliżyła funkcje pani Moniki Mickiewicz - naczelnik wydziału organizacyjnego oraz pana Mariusza Kurzeja - kierownik wydziału inwestycyjno - technicznego.

Młodzieży zostały przybliżone zasady budżetu obywatelskiego, gdzie były jego początki i kiedy była premiera w naszej gminie. Jak wygląda wniosek i co się z nim dzieje po złożeniu w urzędzie. Na co trzeba uważać przy wypisywaniu wniosku oraz gdzie/u kogo wykonać kosztorys. Potem - głosowanie, jasna sprawa i wyniki. Tak w sumie można powiedzieć że to koniec a tu się okazuje, że dopiero początek.

 

Projekty wybrane przez obywateli muszą być zrealizowane czyli: plany, projekty, wyłonienie i zlecenie firmom remontowym, budowlanym itp. poszczególnych prac, kontrola, pilnowanie terminów i dopiero po tych wszystkich czynnościach jest koniec.

Mimo wielu obowiązków burmistrz pan Tadeusz Goc znalazł czas aby przywitać się i porozmawiać z młodzieżą. Tym razem pan burmistrz zadawał pytania: co można by zrobić/wybudować aby nasza gmina była jeszcze bardziej atrakcyjna?, co zachęci młodych do pozostania w naszej gminie? Dyskoteka, kino, szkoła tańca, więcej dróg lokalnych tego by chcieli młodzi.

 

 

Ostatnim punktem wycieczki była możliwość zobaczenia Strzelec Opolskich z góry a dokładniej z Wieży Ratuszowej. Pokonanie około 140 stopni schodów było nie lada wyzwaniem ale widoki wynagrodziły wysiłek -> Młodzież wie, młodzież chce, młodzież poleca wejść i zobaczyć ;)

Po pokonaniu około 140 stopni schodów w dół młodzież wsiadła do autobusu i wyruszyła w dalszą podróż w -> Kierunku FIO.

Uczniowie PSP Szymiszów dziękują za gościnę oraz wiedzę, którą zdobyli w Urzędzie Miasta oraz za strzeleckie krówki ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Patrycja Murlowska

Statystyki odwiedzin

0636930
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
438
393
2554
6108
636930


Twoje IP:54.234.13.175

Wspierają nas:

  • 28722321_1975646945798110_1102013075_n.jpg
  • aik.jpg
  • ats.jpg
  • bis1.png
  • bis2.jpg
  • bslm.jpg
  • fiesta.png
  • gaja1.jpg
  • gorski3.jpg
  • hekate.jpg
  • hydro1.jpg
  • jontza.jpg
  • jubiler.png
  • kajak.JPG
  • kalla.jpg
  • kampa.jpg
  • lokal.jpg
  • mp.jpg
  • niezapominajka.png
  • olszowa.jpg
  • profu.JPG
  • radni3.jpg
  • skrzypczyk.jpg
  • wizytowka_awers.jpg
  • zimon.jpg
  • zimon.png
  • znmr.jpg

Logowanie