Serdecznie witamy na nowej wersji oficjalnej stronie internetowej miejscowości Szymiszów!

Zapraszamy do lektury!!!

Kierunek FIO - stacja "Ratusz w Strzelcach Opolskich"

Patrycja Murlowska

Podróżując w -> Kierunku FIO młodzież z PSP Szymiszów zatrzymała się na stacji “Ratusz w Strzelcach Opolskich”

 

Zastępca burmistrza pani Maria Feliniak przywitała “podróżnych” oraz przybliżyła funkcje pani Moniki Mickiewicz - naczelnik wydziału organizacyjnego oraz pana Mariusza Kurzeja - kierownik wydziału inwestycyjno - technicznego.

Młodzieży zostały przybliżone zasady budżetu obywatelskiego, gdzie były jego początki i kiedy była premiera w naszej gminie. Jak wygląda wniosek i co się z nim dzieje po złożeniu w urzędzie. Na co trzeba uważać przy wypisywaniu wniosku oraz gdzie/u kogo wykonać kosztorys. Potem - głosowanie, jasna sprawa i wyniki. Tak w sumie można powiedzieć że to koniec a tu się okazuje, że dopiero początek.

 

Projekty wybrane przez obywateli muszą być zrealizowane czyli: plany, projekty, wyłonienie i zlecenie firmom remontowym, budowlanym itp. poszczególnych prac, kontrola, pilnowanie terminów i dopiero po tych wszystkich czynnościach jest koniec.

Mimo wielu obowiązków burmistrz pan Tadeusz Goc znalazł czas aby przywitać się i porozmawiać z młodzieżą. Tym razem pan burmistrz zadawał pytania: co można by zrobić/wybudować aby nasza gmina była jeszcze bardziej atrakcyjna?, co zachęci młodych do pozostania w naszej gminie? Dyskoteka, kino, szkoła tańca, więcej dróg lokalnych tego by chcieli młodzi.

 

 

Ostatnim punktem wycieczki była możliwość zobaczenia Strzelec Opolskich z góry a dokładniej z Wieży Ratuszowej. Pokonanie około 140 stopni schodów było nie lada wyzwaniem ale widoki wynagrodziły wysiłek -> Młodzież wie, młodzież chce, młodzież poleca wejść i zobaczyć ;)

Po pokonaniu około 140 stopni schodów w dół młodzież wsiadła do autobusu i wyruszyła w dalszą podróż w -> Kierunku FIO.

Uczniowie PSP Szymiszów dziękują za gościnę oraz wiedzę, którą zdobyli w Urzędzie Miasta oraz za strzeleckie krówki ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Patrycja Murlowska

Statystyki odwiedzin

0726328
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
323
543
2762
8129
726328


Twoje IP:18.234.236.14

Wspierają nas:

 • 28722321_1975646945798110_1102013075_n.jpg
 • aik.jpg
 • ats.jpg
 • bis1.png
 • bis2.jpg
 • bslm.jpg
 • DelVillaggioLogo.png
 • fiesta.png
 • gaja1.jpg
 • gorski3.jpg
 • hekate.jpg
 • hydro1.jpg
 • jontza.jpg
 • jubiler.png
 • kajak.JPG
 • kalla.jpg
 • kampa.jpg
 • lokal.jpg
 • mp.jpg
 • niezapominajka.png
 • olszowa.jpg
 • profu.JPG
 • radni3.jpg
 • skrzypczyk.jpg
 • wizytowka_awers.jpg
 • zimon.jpg
 • zimon.png
 • znmr.jpg

Logowanie