Jubileusz! Szopki Szymiszów - Osiedle

Patrycja Murlowska

6 stycznia w Święto Trzech Króli odbyła się Jubileuszowa X Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych oraz Ozdób Świątecznych. Po oficjalnym otwarciu, w kościele pw. Ducha Św. odbył się koncert świąteczny w wykonaniu zespołu z Cieszyna Silesian Tyrol Band. Wnioskując po aplauzie, zespół trafił a raczej przeniknął do serc i umysłów licznie zgromadzonych słuchaczy  w świątyni. Szczególny moment tego koncertu, to wyśpiewane po góralsku życzenia noworoczne.  

 

W samej Wystawie udział wzięło 64 wystawców (rekord!) z Szymiszowa, Kalinowic, Suchej, Rozmierzy, Rozmierki, Jędryń, Grodziska, Boryczy, Warmątowic, Szczepanka, Błotnicy Strzeleckiej, Olszowej oraz Radostyni, którzy zaprezentowali w sumie 86 eksponatów. Jak co roku zaskoczył różnorodny materiał budulcowy: drewno, kora, piernik, papier, gips, steropian czy plastik.

Z wielką radością, w to świąteczne popołudnie gościliśmy: ks proboszcza Norberta Nocoń, Burmistrza Strzelec Opolskich Tadeusza Goca, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Antoniego Kareckiego,  Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Marka Zarębskiego, Dyrektora PSP w Szymiszowie Marka Szprocha, radnych Rady Miejskiej, sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich, naszych mieszkańców oraz gości z bliska i daleka. Dziękujemy za wspólne świętowanie! 

Żywa szopka jak zawsze sprawiła duuuużo frajdy - nie tylko dzieciakom ale również dorosłym a to dzięki uprzejmości Pana Kalki z Rożniątowa. 

Na zakończenie jeszcze raz dziękujemy naszym partnerom za pomoc i wsparcie: Gminie Strzelce Opolskie, Firmie TRANSKOM, Firmie KRONOSPAN, Firmie KANCELARIA BEZPIECZEŃSTWA – Łukasz Wolak oraz Tygodnikowi Strzelec Opolski. Zapraszamy za rok! 

Organizatorzy:

Sołtys i Rada Sołecka Szymiszowa – Osiedle

ks. proboszcz Norbert Nocoń

Franciszkański Zakon Świeckich

 

Statystyki odwiedzin

1724229
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
487
876
1363
8096
1724229


Twoje IP:3.238.118.80

Logowanie