MDP Szymiszów na spotkaniu z rówieśnikami z Niemiec.

Super User

Ochotnicza Straż Pożarna w Szymiszowie oprócz swojej działalności związanej z ochroną przeciwpożarową czy też niesieniem pomocy w razie miejscowych zagrożeń, od kilku lat zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą. Działająca przy OSP Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy obecnie około 30 członków i ciągle przyciąga nowych, także spoza Szymiszowa. Od jesieni zeszłego roku, jeszcze bardziej zintensyfikowaliśmy nasze działania związane z dziećmi i młodzieżą, czego efektem było dołączenie do Dziecięcego i Młodzieżowego Centrum Pożarniczego w Suchej Górnej oraz zaangażowanie się w akcje charytatywne a także wspólne działania w ramach Centrum, takie jak spotkania, pokazy, turnieje. Kiedy w marcu tego roku pojawiła się możliwość wyjazdu grupy naszej młodzieży do Niemiec, by wspólnie z niemiecką grupą młodych strażaków realizować projekt w ramach Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, od razy zgłosiliśmy chęć udziału. Ostatecznie udało się nam zakwalifikować i w dniach 12-18 kwietnia 2019r. grupa 7 członków MDP Szymiszów wraz z opiekunami, uczestniczyła w spotkaniu, które dobywało się w centrum młodzieżowym w Blossin.

 

 

W czasie pobytu, nasza młodzież miała okazję zapoznać się z wieloma elementami pożarnictwa w Niemczech. Mieliśmy zatem okazję zwiedzić remizę i zapoznać się z pracą zawodowych strażaków z Berlina. Byliśmy w centrum szkoleniowym i zaopatrzeniowym w Luckenwalde. Ciekawa była również możliwość zapoznania się ze sprzętem jakiego używają niemieccy ochotnicy z okolic Trebbin.

Oprócz zajęć typowo pożarniczych, czas uczestników był zagospodarowany różnorodnymi zabawami, które miały na celu doskonalenie działania w grupie. Były też zabawy językowe, a także zajęcie sportowe np. ze wspinaczki czy też sztuki samoobrony. Niewątpliwie największą atrakcją pobytu w Niemczech było zwiedzanie Berlina zorganizowane jako gra miejska, podczas której uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań, poznając w ten sposób stolice Niemiec.

Żal było wracać ale mamy nadzieję, że znajomości i kontakty wynikłe z tego wyjazdu znacząco wzbogacą różnorodność działań w naszej jednostce. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli możliwość ponownie się spotkać z rówieśnikami z Niemiec, tym razem w naszym kraju.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawiej przygodzie.

Przy okazji informujemy, że ciągle zbieramy środki na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, więc będziemy wdzięczni za każde wsparcie.

Statystyki odwiedzin

2027205
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
538
430
3284
28077
2027205


Twoje IP:18.206.194.21

Logowanie