Budujemy nasze sołectwo

Henryk Skowronek

Inwestycje realizowane przez sołectwo, głównie jako inwestycje publiczne mają w swoim głównym celu zaspokajać  podstawowe i codzienne potrzeby mieszkańców, w tym szczególnie w sferze bezpieczeństwa,  użyteczności i estetyki. Dlatego sołectwo Szymiszów – Osiedle większość swoich wydatków planuje w tym kierunku. W chwili obecnej na terenie Szymiszowa – Osiedle realizowane są następujące zadania inwestycyjne:

  • Budowa 5 nowych punktów oświetlenia ulicznego w rejonie ulic Fabryczna i Stara Karolina. Zadanie realizuje firma ELEKTRYCY A.A. Gabor z Lublińca. Środki na realizację tego zadania pochodzą z budżetu Gminy Strzelce Opolskie.
  • Budowa chodnika pieszego wraz z zatoczką parkingową na ul. Szkolnej. Projekt realizowany przez firmę GLOBETTER Adam Pandel. Środki na realizację tej inwestycji pochodzą z Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego oraz funduszu sołeckiego.
  • Budowa części drogi dojazdowej do nowo budowanej posesji na działce gminnej nr 900 wraz z wnioskiem o nadanie nazwy ulicy dla drogi publicznej.

Istotną inwestycję na swoim terenie (były POM) prowadzi także firma ALRUNO, gdzie jest modernizowany plac manewrowy wraz z budową odwodnienia. Ten projekt zasadniczo poprawi sytuację w trakcie opadów deszczu mieszkańców, właścicieli części nieruchomości znajdujących się na ul. Ligonia, Zielona i Piękna, a z kolei rada parafialna kościoła pw. Ducha Św. w Szymiszowie – Osiedle przygotowuje plan związany z budową nowego ogrodzenia na placu kościelnym.

Na koniec warto wspomnieć o planach nieco bardziej odległych a istotnych z punktu widzenia rozwoju sołectwa. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zamierza w przyszłym roku rozpocząć procedurę związaną z podziałem nieruchomości pod zabudowę na części dz. nr 110/23 a oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Szymiszowa - Osiedle symbolem MN-7. Z tego terenu ma być wydzielone około 18 działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Mam nadzieję, że zadania już realizowane przyniosą wiele pożytku mieszkańcom a plany na przyszłość spotkają się z ich akceptacją. 

Skowronek Henryk

Sołtys Szymiszowa - Osiedle

                                                             

Statystyki odwiedzin

1189934
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkich
719
734
2028
7536
1189934


Twoje IP:3.236.118.225

Logowanie