Razem przez życie!

Henryk Skowronek

8 października piękną, bo „złotą” rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Józefa i Jan Stawiarski z Szymiszowa - Osiedle. Małżonkowie 8 października 1967r. wzięli ślub cywilny w USC w Łącku (dzisiejsze województwo małopolskie). Ślub kościelny przyjęli 26 grudnia 1967r. w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Jazowsku. Niespełna dwa lata po ślubie zamieszkali w Szymiszowie.

 

Jubilaci wychowali 6 dzieci (3 chłopaków, 3 córki), oraz jak do tej pory doczekali się 6 wnuków. Pani Józefa pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 w Szymiszowie, wiele lat na stanowisku Dyrektora Szkoły. Z kolei Pan Jan był zatrudniony w PKP na stanowisku dyżurnego ruchu. Jak przyznają szczęśliwi małżonkowie, w życiu trzeba sobie wybaczać i przede wszystkim liczyć na „drugą połówkę”.

Szacownych jubilatów z najlepszymi życzeniami oraz koszem pełnym niespodzianek odwiedzili przedstawiciele sołectwa: sołtys Henryk Skowronek oraz członkowie rady sołeckiej: Patrycja Murlowska i Krzysztof Kubik. Życzymy następnych, tak pięknych jubileuszy.

Henryk Skowronek

Sołtys Szymiszowa - Osiedle